Linerase Czech

Dekolt a krk – ukazatele věku

Oblast krku a dekoltu je jednou z viditelných částí našeho těla, která potřebuje speciální delikátní péči. Ženy však na tyto partie často zapomínají a soustředí se pouze na obličej. Teprve když jsou již patrné hluboké vrásky, tzv. dvojitá brada nebo ochablost, nedostatek pružnosti v kdysi půvabné a něžné zóně, hyperpigmentace, začnou pacientky bít na poplach.

Jelena Ščedrina - lékař dermatolog, kosmetolog, certifikovaný specialista, kosmetolog Linerase Czech

Krk a oblast dekoltu vyžaduje neustálou péči a pozornost i kvůli své speciální struktuře. Za prvé, tyto partie nemají prakticky žádné mazové žlázy nebo je jejich počet výrazně snížen. Kvůli tomu není ochrana prakticky žádná a z toho důvodu jsou tato místa náchylnější ke stárnutí pod vlivem teplotních změn, ultrafialového záření.

Za druhé, kůže v této oblasti je mnohem tenčí než například na rukou a obličeji. A kromě toho je zde poměrně málo pojivové a tukové tkáně, díky čemuž je kůže lámavá a málo pružná. Proto se záhyby a vrásky tvoří velmi rychle. Vezmeme v úvahu několik dalších nepříznivých faktorů. Například nutnost naklánět a otáčet hlavu do stran, držet ji vzpřímeně a přirozené gravitační síly. To vše roztahuje svaly krku, zbavuje je pružnosti, a tím i přitažlivosti.

Za třetí, dědičnost, pokud měla nějaká blízká příbuzná žena na krku „Venušiny kruhy“ - kruhové vrásky, pak se tomu dosti pravděpodobně nejspíš nevyhnete ani vy. Ale oddálit jejich příchod je možné.

Jak si v těchto partiích udržet zdraví a mládí?

Je třeba dát přednost delikátnímu čištění bez tření, jemným peelingům k odstraňování odumřelých buněk, intenzivní výživě a hydrataci a také opalovacím krémům s SPF 50.

Pokud jde o injekční techniky, je potřeba se zaměřit na kolagenové injekce. Kolagen je jednou z nejdůležitějších složek fibroblastů v extracelulárním matrixu, nezbytnou pro stavbu nové pojivové tkáně. Zachovává mládí a krásu pleti, odpovídá za její hladkost, pružnost, pevnost a elasticitu. Kolagen si naše tělo vyrábí samo, ale po 30 letech začíná převažovat rozklad nad syntézou, množství kolagenu v kůži se postupně zmenšuje a ta se stává ochablou a tenkou.
Mechanismus působení heterologního kolagenu

Heterologní kolagen typu I ovlivňuje staré fibroblasty, zvyšuje produkci nových, které produkují kolagen typu III, to znamená, že přirozeně stimuluje neokolagenogenezi. Mechanismus jeho působení je založen na tripeptidech Pro-Hyp-Gly. Tripeptidy jsou biologické messengery, které působí podobně jako růstové faktory. Interakcí s transmembránovými receptory aktivují anabolické dráhy a stimulují buněčný cyklus fibroblastů. Tripeptid Pro-Hyp-Gly funguje jako kompetitivní inhibitor matrixových metaloproteináz (MMP), který je zodpovědný za enzymatickou degradaci dermálního kolagenu (kolagenázy).


Výsledky používání

Kúra umožňuje komplexně ovlivnit věkový syndrom: vyhladit vrásky, zlepšit texturu, strukturu a hydrataci pleti. Obnovuje se turgor, elasticita a pružnost pokožky.

Pomocí kolagenu je možné navíc dosáhnout dobrých výsledků při léčbě hyperpigmentace, která často postihuje krk a dekolt. Zlepšuje se barva pleti, vyrovnává se tón. Kolagen ovlivňuje cévní systém, působí na patologicky změněné melanocyty, iniciuje buněčnou regeneraci a produkci melaninu v normálním režimu. Jedná se tedy jak o stimulaci buněčné odpovědi, tak o prevenci apoptózy.

Bezpečnost kolagenu

Přípravek Linerase má CE certifikaci a suroviny jsou schváleny FDA, což vylučuje jakékoli pochybnosti o jeho kvalitě a bezpečnosti.

Ohledně alergických reakcí také můžete být klidní - nenastanou, protože hmotnost molekuly schopné vyvolat alergickou reakci musí přesáhnout 10 kDa. Hmotnost kolagenových tripeptidů v Lineráze je 3-6 kDa. Konečně dobrou snášenlivost přípravku dokládá i klinická studie provedená se 120 pacienty ve věku 35 až 65 let.


Kolik procedur je potřeba k dosažení výsledku?

Kúra heterologního kolagenu Linerasec sestává ze 4 procedur, podpůrný protokol lze použít dle potřeby. Nelze také zapomínat na každodenní domácí používání, zejména přípravků s ochranným slunečním faktorem.

Zářivá, hladká, půvabná oblast dekoltu a krku není jen sen, ale dosažitelná realita!
Made on
Tilda