Linerase Czech

Bioregenerace kůže: kolagenové injekce

Kolagen je jedním z nejdůležitějších proteinů pro stavbu nového vaziva, pevné a pružné pokožky. Tato bílkovina tvoří asi 75 % naší pokožky. Lékařka a certifikovaná kosmetoložka Elena Pisha povídá o použití kolagenu při stárnutí kůže a také při akné, jizvách a striích.

1. Koncept přirozené, inteligentní krásy je beauty trendem současnosti. Ženy nestojí o efekt pevnosti a objemu, ale o zdravou, zářící pokožku s dobrou texturou a rovnoměrným tónem. Eleno, jaké metody age managementu používáte?

Je to tak, pacientky jsou zaměřeny na přirozenou krásu, kvalitní pěknou pokožku bez přidaných objemů. Proto v řízení věku používám ne jednu metodu, ale několik: profesionální kosmeceutické procedury, injekční přípravky a v případě potřeby i přístrojové metody.

Vzhledem k důležitosti holistického přístupu v kosmetologii, propojenosti kůže a ostatních systémů organismu doporučuji kromě vnější terapie vnitřní detoxikaci organismu, perorální užíváni aminokyselin, esenciálních mastných kyselin a jiných stopových prvků. Také posílám své pacientky k odborným lékařům jako je gynekolog, endokrinolog a gastroenterolog.

Co se týče injekčních přípravků, doporučuji svým pacientům kolagenové injekce. Kolagen je jedním z nejdůležitějších proteinů pro stavbu nového vaziva, pevné a pružné pokožky a tvoří asi 75 % naší kůže. Protože po třicítce začínají procesy rozpadu kolagenu převažovat nad syntézou, množství této bílkoviny v kůži se postupně snižuje. Následkem toho ztrácí pokožka pružnost, začíná být povislá, ochablá a tenká, zhoršuje se její barva a dokonce se objevují skvrny. Proto je důležité stimulovat fibroblasty pro tvorbu nového kolagenu. Navíc heterologní kolagen nevytváří efekt napjaté voskové pokožky, ale vyhlazuje vrásky, vyplňuje tkáně, vyrovnává texturu a tón pokožky. Přípravek Linerase má CE certifikaci a je schválen FDA — důvěřují mu kosmetologové na celém světě.

2. Jaká kúra bioregenerace heterologním kolagenem je potřebná pro viditelný výsledek? Jak často by se měla opakovat?

Pacientům ve věku od 35 do 50 let doporučuji 4 procedury s intervalem dva týdny. Po ukončení kúry by se měla opakovat jednou za půl roku nebo provádět udržovací procedura jednou za dva měsíce.

Zlepšení pokožky je vidět již po první proceduře a výrazného výsledku si pacienti všímají po ukončení plnohodnotné kúry bioregenerace.

3. Jak dlouho trvá zotavení po proceduře?

Aplikace přípravku Linerase nezpůsobuje komplikace a otoky. Lehká hyperemie a menší papuly přetrvávají asi hodinu po proceduře. Při některých stavech, například v počátečním stadiu růžovky nebo před menstruací, kdy je lámavost kapilár zvýšena, mohou se objevit mikrobodové modřiny. Celkem je procedura velice komfortní: ráno aplikace, večer jste již krasavice.
4. Nemůže kolagen způsobit alergii?

Hmotnost molekuly schopné vyprovokovat alergickou reakci musí být větší než 10 kDa. V Linerase tripeptidy, které se vytvořily následkem hydrolýzy kolagenu, mají molekulovou hmotnost 3–6 kDa.

Navíc ve složení Linerase nejsou potenciálně alergenní C- a N-konce. Tyto dva faktory potvrzují, že heterologní kolagen typu I je celkem nealergenní.

5. Často si všímáme kontrastu mezi omlazenou pokožkou obličeje a krku a ostatními oblastmi pokožky ovlivněnými věkovými změnami. Vždyť nejenom obličej a krk jsou ukazatele věku, ale také oblast dekoltu, ruce. Používá se heterologní kolagen v těchto oblastech?

Ano, ovšem. S věkem turgor kůže a její pružnost skutečně klesají nejenom na obličeji, ale také v oblasti dekoltu, krku, rukou, tj. tam, kde je pokožka nejvíce vystavena působení ultrafialového záření, a také v oblasti loktů, kolenou, vnitřního povrchu předloktí. V takovém případě doporučuji 3–4 procedury heterologního kolagenu s intervalem dva týdny.

V případě přebytečné podkožní tukové vrstvy se nejdříve používají lipolitika: tyto přípravky pomáhají ubrat několik centimetrů v oblastech lokálních tukových polštářů a díky drenáži odstraňují přebytečné tekutiny z organismu. Pak stimulujeme bioregeneraci kůže a působíme na ochablost pomocí Linerase.
6. Kolagen aktivuje regeneraci kůže a zvětšuje hustotu fibroblastů, může se proto Linerase používat i v případě poškozené pokožky, posttraumatických a pooperačních jizev?

Ano, heterologní kolagen zajišťuje procesy regenerace a nejenom stimuluje produkci nového kolagenu, ale také zvyšuje množství fibroblastů, zrychluje formování buněčných blan. Proto je Linerase účinný při atrofických změnách kůže. Při léčbě posttraumatické jizvy pozorujeme již po první proceduře zploštění jizvy, zmenšení lesku.

Moje nedávná zkušenost se týkala práce s pooperační jizvou. Po niťovém liftingu trochu poklesla nit bez háčků v dolní třetině obličeje a traumatizovala kůži, koneček se konturoval a vyvolal hematom. Čtyři procedury Linerase v kombinaci s plasmaterapií umožnily celkem obnovit pleť.

7. Mnoho žen se setkává s problémem strií po těhotenství nebo zhubnutí. Je kolagen účinný i v tomto případě?

Ano, nejlepších výsledků lze dosáhnout při ošetření čerstvých červených strií. Za rozpad kolagenu v kůži je odpovědný enzym metaloproteináza. Linerase se při aktivaci rozpadá na tripeptidy a aminokyseliny. Tripeptidy braní rozpadu kolagenu blokováním metaloproteinázy. Samotný tripeptid je kombinací třech aminokyselin včetně hydroxyprolinu — hlavní aminokyseliny nutné pro syntézu kolagenu ve fibroblastech.

V případě mnoholetých strií mizí namodralé zabarvení, zlepšuje se textura, strie začínají být méně viditelné. Výborné výsledky v léčbě strií dávají kolagenové protokoly v kombinaci s laserem CO2.

8. Kvůli nedostatku kolagenu se vytvářejí atrofické jizvy postakné. Povězte o použití Linerase pro léčbu postakné.

V klinice Niagara pro léčbu postakné používáme plasmaterapii, laser CO2 v kombinaci s kolagenem pro produkci nových fibroblastů a zlepšení kvality pokožky. Heterologní kolagen typu I stimuluje mitotickou aktivitu fibroblastů a tím aktivizuje syntézu nových kolagenových vláken. Díky vyplnění tkáně se dno postakné zmenšuje a ztrácí červené nebo modré zabarvení.
9. Je známo, že injekce zajišťují kvalitní výsledek při aplikaci do zdravé kůže. Kombinujete injekční metody a kosmeceutiku? Jaké výhody má tato kombinace?

Před injekčními procedurami vždy doporučuji návštěvu lékaře-kosmetologa, případně léčbu kůže. Aby efekt injekčních přípravků byl stálý, je nutné nejdříve zlepšit kvalitu kůže pomocí profesionálních procedur a domácích ošetření, užíváni esenciálních mastných kyselin a nutraceutiků. Injekce jsou konečnou fází terapie kůže po tom, co akutní fáze patologie minula.

10. Eleno, jste také zapojena do podnikání v stomatologii. Povězte o výsledcích použití heterologního kolagenu v stomatologii.

Ano, Linerase je skutečně schválen FDA a používá se v lékařství — v dermatologii, stomatologii a chirurgii již po dobu 30 let. V stomatologii se Linerase aplikuje při ústupu dásní. Při tomto problému se odhaluje zubní krček, dochází k zánětu a krvácení dásně. Vytváří se patologická kapsa, kde se hromadí mikroorganismy a bakterie, které vylučují kyselinu a poškozují závěsný aparát zubu, následkem čeho se zub uvolňuje.

První fáze léčby zahrnuje profesionální čištění zubů a předepsaní domácí péče o ústní dutinu včetně past a ústních vod. Toto umožňuje se zbavit škodlivých mikroorganismů a vyvést patologii z akutní fáze.

Pak předepisujeme injekce Linerase. Přípravek se aplikuje spolu s lidokainem, proto se dobře snáší. Tady heterologní kolagen působí na obě struktury: sliznici a kost. Stimuluje tvorbu nového kolagenu v dásni, což umožňuje hojení, a také dává osteoklastům možnost fungovat na 100 %. Vždyť kostní tkáň se skládá z organických a neorganických látek a 30 až 40 % jejího složení tvoří kolagen. Výsledky jsou skvělé — odhalení krčku mizí, kapsa se úplně obnovuje.

Kombinace metodik kosmetologie a stomatologie jsou populární. Často pacient dostává kolagenové injekce v křesle zubaře a kosmetologa ve stejný den.
Made on
Tilda